Pielęgnacja

Koty rosyjskie niebieskie można powiedzieć,  są   proste w obsłudze .Żeby utrzymać ich futro w dobrej kondycji wystarczy je regularnie wyczesywać np. gumową szczotką. Szczotka ta bardzo dobrze usuwa martwy włos,
Polecam również szczotkowanie włosianymi szczotkami, wspaniale masują skórę , pobudza prawidłowy i równomierny wzrost futra.

Powinno się regularnie stosować pastę „odkłaczającą” kota. Należy dbać również o higienę uszu i oczu, co jeśli kot jest zdrowy nie wymaga specjalnych zabiegów pielęgnacyjnych. Trzeba jedynie kontrolować czy kot ma czyste uszy i oczy .

Przed wystawą Kot musi być wyczesany. Czasem jeśli nasz pupil przesadzi z zabawą pojawia się konieczność kąpieli, robimy tow kocim szamponie najlepiej dla kotów niebieskich. Sprawdzamy czystość oczu, uszu i jeśli jest potrzeba czyścimy kotu uszy pałeczką do uszu.

Koniecznie musimy przyciąć pazurki ! ( jest to wymóg wystawowy ). Pazurki polecamy przycinać regularnie. Pazury nie odrastają szybko, a kotek nie niszczy mebli ( co mimo drapaczek czasem się zdarza)

Po tych przygotowaniach nasz kot jest gotów do prezentacji przed sędziami.